Cushbakışı Nisan Sayısı Yayında!

Cushbakışı Nisan Sayısı Yayında!

Dijital dergimiz Cushbakışı’nın yeni sayısında sizlerle birlikte olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Söyleşi bölümümüzde bu ay Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Markus C. Slevogt’u ağırlıyoruz. Keyifle geçen söyleşimiz de Almanya ve Türkiye ilişkisinin son on yılını değerlendirirken, 2020 yılında yapılan yatırımlar ve ekonomik ilişkilerden bahsettik.
Araştırma raporumuz Yeniden Düşünmek ise COVİD-19 pandemisinin ofis alanlarının üzerindeki olası uzun vadedeki sonuçlarına odaklanmaktadır. İş ve teknolojinin çalışma alanı talebini nasıl değiştirebileceğini ve konum stratejilerini nasıl etkileyebileceğini inceleyerek, işin nerede ve ne şekilde olacağını ve önümüzdeki 5 – 15 yıl içinde fiziksel çalışma alanının rolünü öngörmektedir. Küresel salgın süresince konforlu ve sağlıklı çalışma alanları, çalışanların kendilerini güvende hissettikleri alanlarda çalışma taleplerine paralel olarak daha da önem kazanması ile birlikte, çalışma alanlarının nasıl şekilleneceğini ve nasıl daha sağlıklı alanlar haline getirebileceğimizi ele aldığımız yazımızın detayları bulabilirsiniz.
İnşaatı uzun süredir devam eden İstanbul Finans Merkezi (İFM) yakın zamanda Türkiye Varlık Fonu’nun yatırım yapacağı haberleri ile tekrar gündeme gelirken, projenin başarılı olması şüphesiz İstanbul’a yeni bir vizyon kazandıracak. Yönetim Kurulu Başkanımız Tuğra Gönden projenin başarıya ulaşması için önemli olan; misyon, mevzuat, mülkiyet, marka ve merkezileştirmeye ilişkin adımları ‘5M’ olarak sizler için kaleme aldı.
Son bölümümüzü ise her zaman olduğu önerilerimize ayırdık.

Tamamını İndirmek için: Cushbakışı Nisan 2021

Hepinize keyifli okumalar dileriz.

Cushman & Wakefield Türkiye